Melyik a legolcsóbb nyugdíj előtakarékossági forma?
Egy kis körültekintéssel és egy szakértő tanácsai alapján ki lehet választani az ideális megtakarítási formát. A Grantis pénzügyi tanácsadó szerint a NYESZ kétségtelenül a legolcsóbb nyugdíj-előtakarékossági forma. De felmerülhet a kérdés, hogy vajon mindenkinek előnyös? Ennyi információ alapján természetesen a legtöbben azonnal rávágnák, hogy bizony erre van szükségük! Valóban ez a legköltséghatékonyabb megoldás a kiadások tekintetében, de arról nem szabad megfeledkezni, hogy a hozam növekedése teljesen tőlünk függ, illetve attól, hogy miként kereskedünk az értékpapírokkal.
Mert a NYESZ ugyan olcsó előtakarékossági forma, viszont hozzáértést és elkötelezettséget igényel. Ezért főként azoknak ajánlott, akik otthon vannak a témában és előszeretettel foglalkoznak a megtakarítással járó feladatokkal. Ha nem a megfelelő módon történik az értékpapírok eladása és megvétele, akkor nem számíthatunk hozamra. Viszont, ha ügyesen kereskedünk, akkor élvezhetjük a hozam és a befektetések utáni adómentességet.
Ezért lehet egyértelműen kijelenteni, hogy költségek tekintetében ez a legkedvezőbb nyugdíj előtti megtakarítási forma. Továbbá, előnyként érdemes megemlíteni az egyszerű szerződési feltételeket is. Az viszont már teljesen egyénfüggő, hogy milyen díjakkal kell a továbbiakban számolni, attól függően, hogy mennyire van használva a számla. Továbbá, azzal is tisztában kell lenni, hogy a NYESZ a nyugdíjkorhatárhoz van kötve. Hogyha előtte történik meg a pénzkivétel, az a számla megszűnését vonja maga után.
Ezek alapján fel szokott merülni a kérdés, hogy létezik arany középút, ami relatíve alacsony költségekkel jár, mégsem igényel olyan szintű szakértelmet a számla kezelése, mint a NYESZ esetében? A nyugdíjbiztosítás megfelel ezeknek a kritériumoknak, elvégre ez az egyik legnépszerűbb formája a nyugdíj előtti megtakarításnak. Az alapját a megtakarítással kombinált életbiztosítás képezi. Ezen oknál fogva, halál esetén is fizet, elvégre ez egy biztosítás. Továbbá, a biztosítás lejárata ez esetben rögzítve van a szerződésben, nem a nyugdíjkorhatárhoz kötött.